Kokios papildomos funkcijos gali būti naudingos projektuojant programas? | HMI pulto programavimo kursas. 13 dalis


Ewelina Szędzioł / ewelina.szedziol@astor.com.pl

Kurso metu sužinosite:

  • kokias papildomas funkcijas turi Astraada HMI CFG programinė įranga,
  • kaip peržiūrėti programoje naudojamų kintamųjų sąrašą ir įrašyti juos į failą,
  • kaip pridėti naują elementą į grafinių objektų biblioteką,
  • kaip iškviesti adresus makrokomandose.

Beveik pasiekėte HMI skydelio programavimo kurso pabaigą. Sukūrėte pilnai veikiančią aplikaciją, kuri stebi dažų maišytuvo veikimą, leidžia dozuoti atskirų komponentų spalvas, kurti receptus ir įrašyti istorinius duomenis. Paskutinėje serijoje "Kaip apriboti programos prieigą? Operatoriaus slaptažodžiai. | HMI pulto programavimo kursas. 12 dalis" taip pat apribojote prieigą prie kai kurių programos funkcijų.

Šioje dalyje pristatysime kitus Astraada HMI CFG programinės įrangos funkcionalumus, kurie leis lengviau dirbti su programa.

Sukurkite „I/O“ kintamųjų lentelę

Jei kursite programas tikroms programoms, dažniausiai naudosite HMI plokštes, kad galėtumėte bendrauti su PLC. Norėdami tinkamai valdyti ryšį tarp terminalo ir kitų įrenginių, naudosite I/O tipo kintamuosius (įvestis/išvestis).

Kintamuosius daug kartų naudosite taikomojoje programoje. Dėl galimybės peržiūrėti kintamųjų sąrašą jums nereikės atsiminti jų adresų ir jiems priskirtų funkcijų.

Norėdami atidaryti I/O žymų lentelę, viršutiniame meniu View pasirinkite I/O List ir ji bus rodoma dizaino medžio vietoje.

Pasirinkę šį elementą, pamatysite visų kintamųjų sąrašą kartu su duomenimis, pvz., adresais ir komentarais, jei juos priskyrėte programos kūrimo proceso metu. Šioje lentelėje galite bet kada pakeisti visas kintamųjų reikšmes, todėl jums nereikės ieškoti tam tikro kintamojo konfigūracijos vietos.

Naudodami mygtuką Export, esantį žymų pavadinimų žodyno viršuje, galite išsaugoti esamų žymų pavadinimų sąrašą faile. Tai leis HMI skydelyje rinkti taikomosios programos dokumentus, ypač kai programa sudėtinga ir joje naudojama daug kintamųjų.Object Library

Kita svarbi funkcija, ypač naudinga pakartotinai naudojant panašius simbolius ir grafinius objektus arba kuriant naujus, yra Object Library langas. Langą rasite viršutinėje juostoje esančiame meniu View.

Norėdami į biblioteką įtraukti naują objektą, pasirinkite vieną iš dviejų parinkčių:

  • Save to Object Library: dėl šios parinkties objektą galite įrašyti į naują bibliotekos aplanką, skirtą tik vartotojo pridėtiems objektams,
  • Save as Global Object: ši parinktis leidžia įtraukti objektą į visuotinę biblioteką, visada prieinamą programuotojui.

Norėdami įterpti objektą, kuris anksčiau buvo įtrauktas į biblioteką, tiesiog vilkite jį iš lango Object Library ir padėkite jį į bet kurią ekrano vietą. Nepamirškite kiekvieną kartą pakoreguoti jo konfigūracijos.

Skambinimo adresai makrokomandose

Rašydami makrokomandas pastebėjote, kad elementų veikimas su scenarijais labai padidina programos funkcionalumą. Kalbant apie makrokomandų kūrimą, Astraada HMI CFG suteikia galimybę iškviesti kelis adresus naudojant vieną programos eilutę.

Dėl to užuot skambinus, pvz., 7 adresais atskirai, kaip parodyta toliau:

40001 = $U0

40002 = $U1

40003 = $U2

40004 = $U3

40005 = $U4

40006 = $U5

40007 = $U6

jums tereikia parašyti aukščiau nurodytus septynis registrus su MOV funkcija iš vidinių $U registrų.

40001 = MOV($U0,7)

Aukščiau parodyta funkcija priskiria adresus $U0 iki $U6, pradedant nuo 4001 registro, iki 7 iš eilės einančių registrų.

Šis veiksmas ne tik supaprastina programos sintaksę, bet ir sutrumpina makrokomandos vykdymo laiką. HMI programoms toks veiksmas užtikrins programos „lengvumą“ ir trumpesnį jos vykdymo laiką.

Visą informaciją apie Astraada HMI CFG programinės įrangos funkcijas ir parinktis rasite integruotame programos žinyne. Jį galite pasiekti pasirinkę Pagalba viršutiniame meniu.Kitoje kurso dalyje „Santrauka. Kaip tinkamai programuoti operatorių skydelius? | HMI plokščių programavimo kursų skyrius 14 "išmoksite:

  • kas gali padėti sukurti efektyvias vizualizacijas,
  • Kaip gauti HMI operatorių skydelių programavimo kurso baigimo pažymėjimą.

Autoriai:
Ewelina Szędzioł