Kas yra makrokomandos ir kaip jas naudoti HMI programose? | HMI pulto programavimo kursas. 6 dalis


PAWEŁ PODSIADŁO / PAWEL.PODSIADLO@ASTOR.COM.PL

Kurso metu sužinosite:

  • Kaip sukurti naują scenarijų
  • Kaip naudoti sąlyginį IF išrašą... DAR
  • Kaip nustatyti laiko makrokomandą

Ankstesniame straipsnyje iš serijos Kokie kintamieji naudojami operatoriaus skydeliuose? | HMI pulto programavimo kursas. 5 dalis aprašyta, kaip kurti ir priskirti kintamuosius grafiniams objektams.

Šioje kurso dalyje sužinosite, kaip rašyti paprastas valdymo programas (makrokomandas), pagrįstas įmontuotu scenarijaus redaktoriumi. "Astraada" HMI plokščių programavimo ir konfigūravimo programinėje įrangoje redaktorius yra labai intuityvus, automatiškai nuspalvina sintaksę ir leidžia greitai pasiekti plačią pagalbą, o tai žymiai pagreitins jūsų programos rašymą.

Kaip sukurti makrokomandą ir priskirti ją Funkcija?

Pradėkite kurdami naują makrokomandą pavadinimu glowne (ang. main lt. pagrindinis). Tai galite padaryti programos medžio skirtuke Native Scripts. Eikite į makrokomandos redagavimą, įveskite žemiau esantį kodą ir atidžiai perskaitykite jo sintaksę.

Išsaugokite ir sukompiliuokite programą, tada sukurkite naują makrokomandą pavadinimu sekunda (lt. antra).

Šis kodas padidins licznik (lt. skaičiuoti) kintamojo reikšmę ir veiks kaip laiko makrokomandą, kurią dabar pridėsite prie pagrindinės programos konfigūracijos skirtuke General Setup.Lange General Setup pažymėkite parinktį Main Macro ir to paties pavadinimo skirtuke pasirinkite sukurtą glowne (ang. main lt. pagrindinis) kodą.

Grįžkite į skirtuką General ir pasirinkite parinktį Time Macro #1. Nustatykite vykdymo intervalą į 1 sekundę, kad laiko kodas veiktų tinkamai. Dabar eikite į skirtuką Time Macro #1 ir, kaip ir ankstesniame žingsnyje, pasirinkite sukurtą sekunda (lt. antra) scenarijų.

Išsaugokite, sukompiliuokite ir išbandykite programą naudodami neprisijungus naudojamą simuliatorių. Skysčio lygio pokyčius galite stebėti rezervuaro juostinėje diagramoje. Be to, lange Dane (lt. Duomenys) turėtų būti rodomos faktinės stebimų kintamųjų skaitinės reikšmės.


Šiame epizode sužinojote, kaip rašyti makrokomandas – paprastas valdymo programas ir kaip Naudokite juos praktikoje. Kitoje ciklo dalyje sužinosite, kaip pridėti ir konfigūruoti pavojaus signalus.


Kitoje kurso dalyje "Kaip konfigūruoti signalizaciją operatoriaus pultuose? | HMI pulto programavimo kursas. 7 dalis" jūs sužinosite:

  • kaip pridėti ir konfigūruoti pavojaus signalus,
  • kaip rodyti pranešimus naudojant kintama stebėsena,
  • kaip pateikti šiuo metu reikalingus duomenis apie operatoriaus skydelis.

Autoriai:
Paweł Podsiadło
Ewelina Niziołek