Kaip užtikrinti sąsają su PLC valdikliu? Tvarkyklės konfigūravimas. | HMI pulto programavimo kursas. 11 dalis


EWELINA SZĘDZIOŁ / EWELINA.SZEDZIOL@ASTOR.COM.PL

Kurso metu sužinosite:

 • kokie ryšio protokolai yra prieinami Astraada HMI skydeliuose,
 • kaip sukonfigūruoti skydelio ryšį su kitais įrenginiais,
 • kaip susisiekti su HMI skydeliu su PLC valdikliu naudojant Modbus TCP protokolą.

Ankstesnėje serijoje "Kaip pridėti proceso failų registravimo funkciją? Kaip įrašyti duomenis? | HMI pulto programavimo kursas. 10 dalis" pridėjote prie savo programos galimybę stebėti istorinius duomenis ir rodyti juos grafike arba lentelėje.

Svarbi operatoriaus skydelių funkcija yra galimybė rodyti ir apdoroti duomenis iš PLC valdiklio. Kad ši funkcija būtų įmanoma, būtina užtikrinti ryšį tarp operatoriaus skydelio ir PLC valdiklio. Šioje kurso dalyje sužinosite apie Astraada HMI plokščių palaikomus ryšio protokolus, sužinosite, kaip konfigūruoti ryšį ir keistis duomenimis tarp šių įrenginių.

Kiekviena programa gali naudoti iki keturių skirtingų ryšio protokolų (nuorodų). Kai kurie iš jų gali būti sukonfigūruoti kaip SUBLINK, kurio dėka vienu protokolu galima apklausti daugiau įrenginių.

Kai kurie šioms plokštėms prieinami protokolai buvo sukurti konkretiems sprendimams ir automatizavimo įrenginiams (pvz., Emerson arba SIMATIC S7). Taip pat galite sukurti savo tvarkykles naudodami „Astraada HMI CFG“ programinę įrangą. Norėdami tai padaryti, atsižvelgdami į tai, ar reikia prisijungti per COM prievadą, ar per Ethernet prievadą, pasirinkite parinktį:

 • Direct Link (COM) -> PanelMaster -> General Device (TCP/IP Slave)

arba

 • Direct Link (Ethernet) -> PanelMaster -> General Device (COM).

„Astraada HMI“ skydelis gali veikti ir kaip pagrindinis įrenginys (inicijuojantis ryšį), ir kaip pagalbinis įrenginys (apklaustas įrenginys)

Pavyzdžiui: Astraada HMI -> Modbus Device/Slave (RTU) sako, kad Astraada HMI bendraus kaip pagrindinis Modbus RTU protokole. Esant tokiai konfigūracijai, skydelis jungsis su Slave tipo įrenginiais (Device/Slave (RTU)) kaip įrenginį, kuris inicijuoja visą ryšį.

Pridedamas Modbus TCP protokolas

Atidarykite neseniai išsaugotą projektą. Šiame žingsnyje pridėsite Modbus TCP protokolą, skirtą skydelio ryšiui su kitais įrenginiais.

Pradėkite pridėdami naują protokolą, dizaino medyje pasirinkę Links, tada Add Link.

Nustatykite langą, kaip nurodyta aukščiau. Įveskite nuorodos pavadinimą modbus tcp. Kaip ryšio tipą pasirinkite Direct Link (Ethernet). Įrenginys veiks kaip Slave, todėl lauke Device/Server pasirinkite ModBus Device/Slave (TCP/IP). Lauke Link Port pasirinkite Ethernet1. Kitame veiksme eikite į skirtuką Parameter.

Jei nepažymėjote parinkties Sub-links skirtuke General, galite perrašyti IP adresą, kuris bus naudojamas šiame ryšio protokole. 501 prievadas, kuriuo bus palaikomas ryšys, yra numatytasis „Modbus TCP / IP“ protokolo parametras.

Nustatykite laiko, kuris bus matuojamas laukiant atsakymo iš įrenginio (Timeout Time) reikšmes, ir nurodykite, kiek kartų turi būti kartojamas bandymas užmegzti teisingą ryšį su įrenginiu (Retry Count).

Dabar grįžkite į skirtuką General ir pažymėkite parinktį Sub-links, kad pridėtumėte galimybę prisijungti prie kelių įrenginių naudojant vieną protokolą.

Tinkamai sukonfigūruokite šiame protokole naudojamų įrenginių IP adresus ir iš naujo nustatykite teisingo ryšio su įrenginiu laukimo laiko reikšmę (Timeout Time). Pažymėkite langelį Show error message, kad praneštumėte apie ryšio klaidą. Baigę konfigūraciją patvirtinkite pakeitimus pasirinkdami OK.Grįžkite į pagrindinį programos ekraną. Viršutiniame meniu Object pasirinkite objektą Numeric Entry, padėkite jį daugiau ar mažiau ekrano centre ir įveskite jo konfigūraciją dukart spustelėdami.

Elemento Write Address dešinėje pasirinkite mygtuką Address Input Keypad ir pasirinkite šias parinktis:

 • Link: modbus tcp(jūsų sukurto protokolo pavadinimas)
 • Sub-link: 0()
 • Adres: 40001

Dodaj teraz kolejny protokół komunikacyjny o nazwie SRTP klient (lt. SRTP klientas.

Pasirinkite parinktis, kaip parodyta aukščiau, ir eikite į skirtuką Parameter, kad nustatytumėte ryšio ypatybes. Jie bus tokie patys kaip ir anksčiau pridėtame protokole.

Sukonfigūravę šį protokolą, dar kartą pridėkite objektą Numeric Entry, padėkite jį po anksčiau pridėtu objektu ir nustatykite jo veikimą analogiškai, kaip parodyta žemiau.

Dabar pridėkite kitą protokolą, kurio dėka programoje kintamam adresui galėsite priskirti protokolo adresą.

Sukonfigūruokite protokolą, kaip nurodyta aukščiau. Šis ryšys leidžia palaikyti ryšį tarp skydelio ir kompiuterio per Ethernet ryšį ir Modbus TCP / IP protokolą.

Eikite į skirtuką Address Mapping Tabl, kur priskirsite protokolo adresus vidiniams programos adresams.

Norėdami tai padaryti, pažymėkite pirmąjį langelį kairėje stulpelyje Use, kad galėtumėte sukonfigūruoti ryšį. Nustatykite paeiliui:

 • Kintamojo tipas Type: Word
 • Modbus Address: 40001
 • Dydžių žemėlapio Size: 100
 • Corresponding Address: $U0

Šiame epizode sužinojote, kaip pridėti ir konfigūruoti naujus protokolus, kuriais galite susisiekti su savo HMI su kitais įrenginiais. Kitame ciklo epizode sužinosite, kaip naudoti ir konfigūruoti tvarkykles ryšiui tarp skydelio ir PLC.


Kitoje kurso dalyje Kaip apriboti programos prieigą? Operatoriaus slaptažodžiai. | HMI pulto programavimo kursas. 12 dalis išmoksite:

 • kokiu tikslu verta naudoti slaptažodžius operatoriaus skydelio programoje,
 • kaip pridėti ir konfigūruoti slaptažodžius,
 • kaip priskirti slaptažodžius vartotojams,
 • kaip apsaugoti programos funkcijas ir elementus slaptažodžiais.

Autoriai:
Ewelina Szędzioł