Kaip prijungti inverterį prie variklio?


JACEK DZIEDZIC / Techninės pagalbos specialistas

Šiame straipsnyje paaiškinama:

  • Kokia informacija būtina prijungiant variklį
  • Kaip prijungti variklį priklausomai nuo inverterio maitinimo įtampos
  • Kaip atsikratyti trukdžių

Dažnio inverteriai,taip pat vadinami inverteriais, leidžia išlaikyti pastovų variklių sukimo momentą, keičiant maitinimo dažnį ir įtampą. Šiame kurse mes pereisime per visą tokio prietaiso prijungimo prie variklio procesą. Naudosime Astraadainverterį, DRV-24 seriją.

Iš pradžių turėtumėte pažvelgti į variklio vardinę plokštelę. Pirmoji informacija, kurią galime perskaityti, yra galia. Šiuo atveju jis yra 0,37 kW, todėl naudosime 0,4 kW inverterį. Kadangi mūsų keitiklis maitinamas 230V įtampa (žemiau taip pat yra trijų fazių inverterio pavyzdys), variklis turi būti prijungtas pagal konfigūraciją, atitinkančią šią įtampą - jis pažymėtas trikampio simboliu.

Atskleisdami variklio terminalą, matome ryšio schemas pagal atskiras konfigūracijas. Prijungę laidus pagal instrukcijas, prijungiame prietaisą su varikliu, kad atskiri gnybtų (U, V, W) būtų prijungti prie atitinkamų inverterio kolegų.

Trifazių inverterių atveju laidą iš vadinamosios "jėgos" atitinkamai prijungiame prie R, S ir T įėjimų, o variklis prijungtas taip pat, kaip ir vienfazio inverterio atveju (U, V ir W išėjimai)

Šiuo tikslu turėtume paruošti du laidų rinkinius, o jungtys, naudojamos švino įžeminimui per metalinę plokštę, prie kurios pritvirtinta sistema.

Norėdami prijungti maitinimo šaltinį, mes naudojame ekranuotus kabelius, kad sumažintume trukdžius, kuriuos sukelia mūsų inverterio išvesties tranzistoriai. Kitas žingsnis yra pasirinkti tinkamą saugumą mūsų diegimui. Renkantis įrenginį padės mums dokumentacija DRV-24. Mūsų atveju tai bus per didelis grandinės pertraukiklis, kurio vardinė srovė yra 10A.

Iš kairės: žemės viela, neutrali viela ir fazių laidininkas


Mes prijungiame fazinį laidą prie saugiklio, tada iš saugiklio mes vedame laidą į inverterį, taip pat prie jo pritvirtiname neutralią ir įžeminimo vielą, pirmiausia prijungtą prie metalinės montavimo plokštės, o tada prie inverterio (mes nepriveržiame varžtų, kad prijungtume išorinį EMC filtrą).

Kitas žingsnis yra įsukti įžeminimo kabelius (nuo saugiklio, įtampos keitiklio ir variklio) į metalinę plokštę.

Tačiau tai dar ne pabaiga, nes turėtume papildomai prijungti išorinį EMC filtrą prie inverterinių, neutralių ir fazių gnybtų. Tai sumažins trukdžius ir užtikrins C2 klasės elektromagnetinį suderinamumą. Dabar priveržiame visus L, N, PE spaustukus. Prisukite prijungtą filtrą prie korpuso. Šis žingsnis būtinas inverteriams, kurių galia mažesnė nei 4 kW. Didesnės galios įrenginiuose yra įmontuoti filtrai.

Siekiant sumažinti trukdžius, kuriuos sukelia išvesties tranzistoriai, variklio kabelis taip pat turi būti įžemintas. Pakanka pašalinti izoliaciją iš trumpos sekcijos, o tada prisukti ją prie pirmiau minėtos plokštės jungu.

Prijungę maitinimo šaltinį prie skirstomojo skydo, galime pereiti prie inverterio konfigūracijos.Jacek Dziedzic

Techninės pagalbos specialistas