Kaip naudoti potenciometrą su Astraada DRV-24 inverteriais?


JACEK DZIEDZIC / Techninės pagalbos specialistas

Šiame straipsnyje paaiškinama:

  • Kaip valdyti variklio sūkių sūkių dažnius
  • Kaip prijungti išorinį potenciometrą
  • Kaip konfigūruoti variklio greičio valdymą iš skydelio

Iki šiol mes sužinojome, kaip sustabdyti variklį avariniu atveju dėl STO funkcijosir kaip pakeisti jo sukimosi kryptį naudojant išorinius mygtukus. Šiame straipsnyje aptarsime išorinio potenciometro sujungimą ir konfigūraciją, kuri leis mums pakeisti variklio sukimosi dažnį.

Kaip prisijungti potenciometras inverterui?

Mūsų mėginio potenciometras turi linijines savybes ir 10kΩ atsparumą. Dvi kraštutinės potenciometro kojos yra prijungtos prie +10V ir COMlizdų. Vidurinę koją prijungsime prie analoginio DIlizdo, pažymėto skaičiumi 2 arba 3 – čia galime sau leisti laisvę, nes konfigūracijos metu pagaliau apibrėžsime pasirinktą lizdą. Jei norite pakeisti kryptį, kad padidintumėte ir sumažintumėte dažnį, turite pakeisti +10 V kontaktus COM.

Konfigūracija prijungtas potenciometras.

Norėdami pereiti prie konfigūracijos, atlikite šiame vadove nurodytus veiksmus. Turime pasirinkti parinktį P00.06 – ji yra atsakinga už išvesties dažnio A šaltinį. Tada parametro vertę nustatome į 2 arba 3. Tai priklauso nuo to, ar potenciometras prijungtas prie AI2 ar AI3 lizdo. Jei negalime nustatyti tinkamos vertės, tai reiškia, kad parametras P00.07 (išvesties dažnio B šaltinis) turi tik tokį verčių rinkinį. Tokiu atveju turime jį pakeisti į bet kurį kitą, o tada grįžti į P00.06 ir bandyti dar kartą.

Nuo šio momento mes galime kontroliuoti variklio sūkių dažnis iš potenciometro.

Daugiau apie Astravo keitiklių konfigūraciją galite paskaityti šiame straipsnyje.

Jacek Dziedzic

Techninės pagalbos specialistas