Kaip įdiegti taikymo darbų automatizavimą? | HMI pulto programavimo kursas. 9 dalis


EWELINA SZĘDZIOŁ / EWELINA.SZEDZIOL@ASTOR.COM.PL

Kurso metu sužinosite:

  • kokie tvarkaraščiai,
  • kaip pridėti tvarkaraštį prie sukurtos programos,
  • kaip paleisti ir keisti tvarkaraščius programoje.

Ankstesnėje laidoje "Kaip sukurti ir modifikuoti receptūras? | HMI pulto programavimo kursas. 8 dalis" jūsų HMI skydelio programa buvo patobulinta receptų funkcija. Šiame epizode atliksite pagrindinį programos automatizavimą naudodami tvarkaraščius.

Kaip pridėti naują tvarkaraštį?

Kairėje dizaino medžio pusėje du kartus pasirinkite parinktį Schedule ir pasirinkite pirmąjį elementą, pavadintą start, ir atitinkamą kintamąjį.

Kitame veiksme eikite į skirtuką Details, naudodami mygtuką Edit, esantį dešinėje pasirinkto elemento pusėje. Atsidariusiame lange galite sukonfigūruoti tvarkaraščio parametrus.

Lange Schedule Details pažymėkite parinktį Changeable with Schedule Setting Table. Pasirinkę šią parinktį, galite pakeisti tvarkaraštį, kai programa veikia.

Žemiau esančiame laukelyje nurodykite laiką, per kurį turi būti vykdomas tvarkaraštis (šiuo atveju nuo 11 iki 17) ir savaitės dienas, kuriomis ši operacija bus vykdoma.Mygtuku OK uždarykite konfigūracijos langą ir sukurkite naują ekraną pavadinimu Kalendarz (lt. kalendorius), kuriame patalpinsite objektą pavadinimu Schedule Setting Table.

Įdėkite objektą į ekraną (pagal numatytuosius nustatymus jame turėtų būti nustatytas kintamasis tvarkaraštis).

Nepamirškite pridėti mygtukų Uždaryti ir Kalendorius, kurie atidarys ir uždaryti šį langą (nukopijuokite mygtukus iš kitų ekranų ir sukonfigūruokite). Susipažinkite su objektu Schedule Setting Table, pasirinkite spalvas, kad langas veiktų, tada išsaugokite ir sukompiliuokite programą, kad galėtumėte ją išbandyti simuliatoriuje.

Tvarkaraščio testavimas neprisijungus veikiančiame simuliatoriuje

Jei programa buvo tinkamai sudaryta, įjungę modeliavimą, turėtumėte stebėti automatinį vandens pildymo sekos įjungimą, nenaudodami mygtuko START / STOP.

Norėdami patikrinti tvarkaraščio veikimą, eikite į langą Kalendarz (lt. kalendorius) ir grafiko lentelėje esančiu mygtuku set pabandykite pakeisti laiką arba savaitės dienas, atitinkančias mygtuką START.


Šiame epizode sužinojote, kaip pridėti tvarkaraščius prie programos ir kaip automatizuoti programos darbą. Kitame kurso epizode sužinosite apie duomenų registravimo mechanizmą ir pamatysite, kaip praktiškai įrašyti istorinius duomenis.


Kitoje kurso dalyje "Kaip pridėti proceso failų registravimo funkciją? Kaip įrašyti duomenis? | HMI pulto programavimo kursas. 10 dalis" išmoksite:

  • kam skirtas duomenų registravimo mechanizmas,
  • kaip programoje pridėti ir naudoti Data Logger funkciją,
  • kaip pridėti istorinių duomenų lentelę ir grafiką.

Autoriai:
Ewelina Szędzioł