PAWEŁ PODSIADŁO / PAWEL.PODSIADLO@ASTOR.COM.PL

Kurso metu sužinosite:

  • Kokie yra HMI skydelio pasirinkimo kriterijai,
  • Kokius ryšio prievadus turėtų turėti HMI skydelis,
  • Kurios paslaugų programinės įrangos funkcijos yra būtinos.

Automatikos sistemų rinkoje yra daug tiekėjų, todėl išsirinkti gerą produktą nėra lengva. Renkantis HMI panel verta išanalizuoti: integravimo galimybes, kainą, programinės įrangos funkcijas, diegimo būdą, parametrus bei techninio palaikymo, žinių ir mokymų prieinamumą. Atidžiau panagrinėsime kelis pasirinktus kriterijus.

Lengva ir greita integracija yra būtina

Ryšiui su automatizavimo sistemomis standartiškai naudojami nuoseklieji prievadai (RS232 / 422/485) arba Ethernet. Kita vertus, duomenų mainai su periferiniais įrenginiais (spausdintuvu, brūkšninių kodų skaitytuvu, pramoninėmis svarstyklėmis, pele, klaviatūra, nešiojama atmintimi ir kt.) vyksta per USB prievadus (host / client). Kartais taip pat gali būti naudingi specializuoti prievadai, tokie kaip CAN arba Profibus.

Žinoma, norėdami prijungti operatoriaus pultą su konkrečiu įrenginiu, turime užtikrinti, kad būtų naudojamas tas pats ryšio protokolas. Laimei, situacijų, kai tenka pačiam parašyti tokį vairuotoją, šiais laikais pasitaiko retai. Daugiausia todėl, kad daugelis skydų gamintojų siūlo nemokamą tvarkyklių biblioteką su įrenginiu. Jame gali būti iki kelių šimtų prekių. Verta į tai atkreipti dėmesį, nes taip sutaupysite daug laiko. Praktiškai tai reiškia kelis pelės paspaudimus ir gauname ryšį tarp įrenginių. Čia taip pat bus naudinga dokumentacija, kurioje pateikiami patikrinti nuoseklūs populiariausių gamintojų įrenginių konfigūravimo metodai.Įrankių programinė įranga nemokamai, lenkų kalba arba su viena kintama duomenų baze

Mokamos programinės įrangos skydeliai paprastai siūlo vieną aplinką skydo ir PLC konfigūravimui, o tai gali sutaupyti šiek tiek laiko apibrėžiant kintamuosius. Kita vertus, daugelis gamintojų pateikia programinę įrangą už skydelio kainą. Licencijavimo trūkumas leidžia nuolat tobulinti funkcionalumą nemokamai atnaujinant. Verta paminėti, kad vis dažniau turime galimybę pasirinkti aplinką lenkų kalba.

Norint greitai paruošti ekranus operatoriui, praverčia bibliotekos su jau paruoštais grafiniais elementais, tokiais kaip: pramoniniai įrenginiai, vožtuvai, mygtukai, valdikliai ir talpyklos. Tai pagreitina darbą, ypač jei galime kurti ir savo šablonus bei importuoti grafinius failus populiariais formatais: bmp, jpg, gif, wmf, svg, png. Su jų pagalba galite tiksliai pristatyti, kas vyksta diegimo metu.

Šiuo metu plokštės siūlo daug naudingų funkcijų, kurios iki šiol buvo prieinamos tik pažangiose SCADA sistemose. Naudingiausios yra: scenarijų rengyklė (makrokomandos), signalizacija, receptų palaikymas, įrenginio veikimo registravimas ir analizė, automatinis mastelio keitimas pagal ekrano dydį, tvarkaraščiai, programų simuliatorius ir testeris, operatoriaus prisijungimo sistema arba daugiakalbių programų palaikymas.

Greita ir lengva prieiga prie pagalbos ir palaikymo

Plokščių konfigūravimas nėra sudėtingas, tačiau tikrai sutaupysite daug laiko naudodami tokias medžiagas kaip vadovai su pirmaisiais žingsniais ir konfigūracijos pavyzdžiais, programinės įrangos dokumentacija ir laidų schemos. Įvykus kamščiui pravers priėjimas prie patyrusių inžinierių, tad verta pasitikrinti, ar turėsime galimybę pasinaudoti tokia pagalba ir ar ji bus nemokama. Jei tik pradedame nuotykius su panelėmis, galime pasinaudoti startiniais rinkiniais arba stacionarių ar nuotolinių treniruočių galimybe (el. mokymai).

Pramoninis dizainas ir greitas aptarnavimas gedimo atveju

Iš pirmo žvilgsnio plokštės yra panašios struktūros ir – kaip užtikrina kiekvienas gamintojas, jos yra pritaikytos darbui pramoninėje aplinkoje. Dizaino skirtumai išryškėja po dvejų metų. Tai svarbu, nes šių gaminių garantija paprastai yra tik 2 metai, nors galite rasti brangakmenių su 5 metų garantija.

Jei norime, kad skydas veiktų ilgiau, verta turėti aliuminio rėmą aplink priekį ir IP66 apsaugos laipsnį. Jei gaminys bus naudojamas vietoje, kur veikia žema temperatūra, verta ieškoti plokščių, galinčių dirbti iki -20 °C.

Esant mechaniniams pažeidimams ar gedimams, gelbsti serviso siunta per 24 valandas – čia verta pasitikrinti, ar turėsime galimybę pasinaudoti greituoju aptarnavimu toje vietoje, kur perkame plokštes.